Vítek a Simča si přidávají další bronzovou medaili z ME do sbírky

Krásné bronzové umístění si v sobotu 6. května v Tiraně vytančili naši trenéři na Mistrovství Evropy v Show Dance. Přečtete si o „svérázné a divoké" Albánii, na kterou Simča s Vítkem budou ještě dlouho vzpomínat.

Show nazvaná Colours of Loneliness dobývá Evropu. Po jejím loňském bronzovém úspěchu na Mistrovství Evropy v Košicích své místo obhájila i letos v Tiraně. Napadá vás, jak je to možné vystupovat podruhé se stejnou show? Ano, možné to je, protože pravidla to nezakazují a co není zakázáno je přece povoleno. Nicméně taneční pár, který se rozhodne show zopakovat je v jakési nevýhodě, protože hrozí, že v divácích a porotě již nezanechá onen jedinečný „wow efekt". Taneční svět se ale stále zpamatovává z doby covidové, kdy byly rušené mezinárodní soutěže a dohnat ztracený čas je organizačně velmi náročné. I proto bylo letošní ME v Show Dance vypsáno na poslední chvíli a většina účastníků se tak rozhodla ukázat se se svoji starou leč vypilovanou show. Tutéž strategii měli naši reprezentanti Vítek se Simčou, kteří v rozhovoru vysvětlují: „Raději jsme využili čas na dotažení detailů a jeli s něčím, co už je připravené a vytancované." Ze všech nominovaných standardních účastníků přijeli s novou show jen favorité z Itálie, kteří nakonec na zlato stejně nedosáhli. 

Albánie zanechala v našich tanečnících nesmazatelný dojem. Simču s Vítkem překvapila vřelost a přátelskost místních, na druhou stranu taková pohodová mentalita měla i své stinné stránky, které se odrazily v organizaci soutěže tj. nepřipraveném parketu či časových prodlevách. Tanečníci celé prostředí popisují jako „svérázné a divoké" a odváží si zajímavé zážitky. „Příklad, který by se u nás ve střední Evropě asi nikdy nestal. Tak v Albánii je úplně normální, že se kouří u parketu nebo dokonce! přímo na parketu, nebo i v taxíku a nikoho to nepozastavuje." Je třeba dodat, že Simču s Vítkem již opravdu málo věcí překvapí, za sebou mají úspěšnou taneční kariéru nejen v Show Dance, která jim otevřela bránu do světa. Nicméně právě v disciplíně Show Dance nás jeli reprezentovat jako pětinásobní mistří ČR, trojnásobní finalisté MS a čtyřnásobní finalisté ME, ze kterého si letos přivezli druhou medaili do sbírky. Gratulujeme. 

Na příští rok plánují novou show, která je zatím v přípravné fázi. Aktuálně se věnují organizaci prestižního mezinárodního festivalu společenský tanců u nás v Mladé Boleslavi. Festival s názvem E-Motion se uskuteční 27. května a na slavnostním galavečeru nabídne také jednu speciální show. Přijďte se podívat, protože druhá taková příležitost už se nenaskytne. Zjistěte více o festivalu skrze naši pozvánku či na oficiálních webových stránkách festivalu. Přijďte se potkat nejen s Vítkem a Simčou, ale i s dalšími hvězdnými tanečníky.