Marie Hudečková

O mně jako o tanečnici

Největší taneční úspěchy: Jsem bývalou sólistkou baletu, muzikálovou tanečnicí a stepařkou. Tanec mne provází již od 4 let. Již během studií na konzervatoři jsem začala hostovat v menších divadlech. Za 10 let u divadla jsem pak ztvárnila desítky různorodých rolí klasického baletu i muzikálu a operety, kde jsem zejména stepovala. Ve stepu jsem se stala mistryní a vicemistryní ČR.

Můj nejoblíbenější tanec: Těžko vybrat, ale mou slabostí je sólový part dívky ze Svěcení jara, stepařské kreace ze Zpívání v dešti a tango. Také argentinské tango.

Co mám nejradši na tancování: Žánrovou různorodost, hudbu a vyjádření.

O mě jako o trenérce

Dosažené trenérské vzdělání: Jsem absolventkou Janáčkovy akademie múzických umění oboru Taneční pedagogika. Mimo taneční tak vedu i profesionální tanečníky baletu a stepaře.

Zaměření: Trénuji jak budoucí profesionály a větší děti, tak i lidi, kteří se tanci obecně příliš nevěnují. Ráda sdílím jejich nadšení a zápal pro věc a je mnohdy velmi fascinující, jak dělají rychlé pokroky.

Největší trenérské úspěchy: V podstatě všichni mí žáci jsou úspěšní a nadále se tanci věnují. Jen tedy můj manžel ke mně přišel na lekci stepu, ale dodnes stepovat neumí. Místo toho ale máme tři malé děti a vedeme spolu taneční.

Zajímavosti

Co o mně (možná) nevíte: Mimo výuku tance vedu samozřejmě docela nudný život ženy na mateřské . Který mám tedy alespoň zpestřený uměním všeho druhu, mimo tanec jsem vystudovala i dějiny umění a tak mimo taneční sál na mne můžete narazit třeba v galerii.

Co mám nejradši na práci trenéra: Předávání radosti z pohybu. Proměnu člověka. A samozřejmě úspěchy žáků!

Trenérské motto: Pohyby jsou stejně účinné a výmluvné jako slova. Technika je důležitá, ale často ji předhání vášeň a výraz!

Chcete se naučit tančit s Marií? Napište nám!

Naučte se tančit pod vedením Marií Hudečkovou. Využít můžete taneční kurzy vypsané dle aktuální nabídky, nebo soukromé individuální lekce.